Masa Başı Çalışan Diyeti

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Masa Başı Çalışan Diyeti

Ofis çalışanlarının yaptığı en büyük hatalardan biri, çalışırken yemek yemek. Zaman ayırın ve oturarak yiyin. Sindirim ve tokluk hissi için yavaş tüketin ve iyi çiğneyin. Kapalı ofis ortamında çalışıyorsanız, oksijensiz ve üneşsiz gün geçirmeniz, bir de hareketsizlik kendinizi yorun hissetmenize sebep olur. 

Yorgunlukla baş etmek için yulaf ezmesi, yoğurt, kırmızı et, yumurta, tam tahıl bulgur, badem -ceviz tüketebilirsiniz.

Kahvaltınızı erken yapıyorsanız, öğle yemeğinden 1-2 saat önce yine ara öğün tüketmeniz, metabolik hızı artırarak kilo vermenize yardımcı olur. Yorgunsanız çekmecenizde taze kuru meyve, fındık, ceviz, diyet bisküvi, taam tahıl  tahıl gevrek veya meyvalı gevrek, mısır veya pirinç patlağı gibi pratik yiyecekler bulundurabilirsiniz. Limonlu yeşil çay, ayran ve süt içebilirsiniz. 

Dışarıdan yemek istemeyi tercih ediyorsanız: ton balıklı/peynirli/ ızgaralı salata, köfte/tavuk/balık, kepekli tost, tam tahıl ürünleri(naturel mercimek çorbası, kepekli bulgur pilavı, kara buğday pilavı / salatası) tercih edebilirsiniz. Hareketin az olmasına bağlı kabızlık yaşamamak için günde 8 bardak su içmek ihmal edilmemeli.

 

 

Bu Sayfa 1250 kez ziyaret edilmiştir.
Tarih : 06 Eylül 2020
38 134
© Mavi Yıldızlar / 2020 tüm hakları saklıdır.